Gediminaičių giminės nariai – nuo tam tikro laiko žinomi Jogailaičių dinastijos vardu – kontroliavo vidurio-rytų Europą iki pat XVI a. pabaigos, kai mirė paskutinis vyriškos linijos atstovas Žygimantas Augustas. Gediminaičiai valdė Lenkijoje, Vengrijoje, Čekijoje, Moldavijoje, o taip pat įvairiose Voluinės, Podolės ir Rusios kunigaikštystėse. Turint galvoje, jog per moterišką liniją Gediminaičių palikuonys perėjo į Vazų ir kitas dinastijas, tai buvo viena iš pačių galingiausių giminių šioje pasaulio dalyje. Tačiau dėl įvairių vidinių konfliktų, jiems nepavyko ilgesniam laikui konsoliduoti savo valdžios Rytų Europoje, nors tam turėjo realius šansus.
Konferencijos tikslas yra parodyti Gedminaičių dinastijos galią. Renginys įvyks minint 620-ąsias Vilniaus-Radomo susitarimų metines. 1401 m. pasirašyti susitarimai buvo dar vienas momentas, panašus į daugelį kitų nutikusių tarp Krėvos ir Liublino, kuriame esminę rolę suvaidino Gedminaičių giminės nariai.
Tarptautinė mokslinė konferencija įvyks 2021 metų birželio 25-26 dienomis Lenkijos Mokslų Akademijos Istorijos institute Varšuvoje, Joachimo Lelevelio salėje (Rynek Starego Miasta 29/31).
Taip pat on-line
https://us02web.zoom.us/j/84591147609?pwd=SXdXNFMxbWMxYkFJQmJ3RS9EMmlOQT09
Dviejų dienų trukmės renginys bus vainikuotas baigiamąja diskusija, o taip pat debatais, skirtais lenkų-lietuvių unijoms ir susitarimams Gedminaičių giminės narių kontekste. Konferencijoje dalyvaus virš 30 tyrinėtojų iš Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos. Mokslinį renginį planuojama pratęsti 2022 m. Kaune arba Ivano Frankovske.
Organizatoriai:
Lietuvos Respublikos ambasada Lenkijoje – renginio globėjas
Lenkijos šlėktų sąjunga
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės institutas
Istorijos institutas, Lenkijos mokslų akademija
Rytų Europos studijų centras Varšuvos universitete
V. Stefanyko Priekarpatės nacionalinis universitetas
Viduramžių studijų centras (Ivano Frankivskas)
Vytauto Didžiojo universitetas
Daugiau informacijos: www.gdmn.info